ІСТОРІЯ КОВЕЛЬСЬКОЇ ШВЕЙНОЇ ФАБРИКИ:

  Ковельська швейна фабрика починає свій відлік одразу після війни, з 1945 року. На перших порах це була маленька кустарна майстерня, в якій працювало лише 13 чоловік. Обладнання - домашні швейні машинки. Асортимент виробів складали: сорочки чоловічі і хлопчачі різних видів, плаття жіночі і дівчачі бавовняні і нижня білизна. Моделі для пошиття розробляли самі закрійники.

  У відповідності з рішенням Уряду про розвиток промисловості в західних областях України, в 1949 році Волинським облвиконкомом була прийнята постанова про організацію в області 3-х швейних фабрик в містах: Луцьку, Ковелі і Володимир-Волинську.

  1949 рік - створення Ковельської швейної фабрики №3. В той час на ній працювало 90 чоловік. Молоде підприємство тоді займало 220кв.м. Тому для покращення умов праці збільшення випуску продукції, було вирішено відбудувати напівзруйновану сусідню будівлю сінагоґи. Відбудова і реконструкція цієї споруди проводилась госпспособом та організацією недільників самими працівниками фабрики.

  В 1950 році виробництво було розміщено в реконструйованому 2-х поверховому приміщенні із загальною площею 1100кв.м. Чисельність працюючих складала 300 чол.

  В 1956 році було добудоване одне крило до основної споруди, де вперше на Волині були установлені двухрядні, однострічкові конвейєри. Цe був перший крок впровадження на фабриці технічного прогресу, що дало ріст продуктивності праці в 1,5 рази.

  З 1956 року фабрика стала шити шерстяні чоловічі і хлопчачі пальто і напівпальто. В жовтні 1956 року була здана в експлуатацію нова двоповерхова прибудова до основного корпусу, в якій розмістився новий швейний цех на 67 роб. місць і цех підготовки. Потужність фабрики виросла на 30%.

  В 1985 році здано в експлуатацію малосімейний гуртожиток по вул. 40 років Перемоги, де отримали житлову площу 30 сімей і 90 молодих робітників. Працює бібліотека з книжковим фондом більше 7000 примірників. В 1991 році кількість працюючих становить 963 чол, з них інженерно - технічних працівників і службовців - 65 чоловік.

  В 1994 році шляхом викупу підприємство перейшло в колективну власність. Кількість учасників на момент викупу становило 1431 чоловік.

  Ковельська швейна фабрика з 1994 року називається - ТзОВ «Виробничо - комерційна фірма «Ковель».